en

Nové BMW radu 3 Sedan.

BMW radu 3 Sedan už 40 rokov v prémiovej strednej triede zosobňuje koncept radosti zo športovej jazdy. Spája dynamický dizajn, špičkovú ovládateľnosť, výnimočne účinné motory a inovatívne prvky výbavy. Predstavuje charakteristické prvky značky BMW a posúva ich na novú úroveň.

Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.
Nové BMW radu 3 Sedan.

2.10.2018

Sedan je srdcom modelovej ponuky BMW radu 3 (doteraz sa po celom svete predalo viac ako 15 miliónov vozidiel) a zároveň predstavuje aj najdôležitejší model značky BMW. Značka BMW stvorila aktuálnu verziu na základe športových tradícií radu 3. Tie vychádzajú zo športových tradícií, ktoré si v športových súbojoch vybojovali extra dávku dôveryhodnej dynamiky. Siedma generácia športového sedanu sa opäť posúva vyššie v segmente jazdnej dynamiky, prémiovej kvality a inovácií.

 

Nový model príde na trh 9. marca 2019. Bude sa vyrábať v domácom závode značky BMW v Mníchove, v závode Tiexi v meste Šen-jang, ktorý prevádzkuje spoločný podnik BMW Brilliance Automotive (BBA) a v novo postavenom závode značky BMW v mexickom meste San Luis Potosí.

 

 • Siedma generácia celosvetovo úspešného predstaviteľa radosti z jazdy v prémiovom vozidle strednej triedy. Nové BMW radu 3 Sedan ťaží z lepších športových schopností, nového dizajnu, výrazného zlepšenia prémiového pocitu ako aj z priekopníckych asistenčných systémov vodiča či z technológií ovládania a konektivity. Svetová premiéra v októbri 2018 na parížskom autosalóne Mondial de l’Automobile, začiatok predaja od 9. marca 2019.
 • Nová technológia pohonu s vyšším výkonom, lepším ťahom a s vyššou účinnosťou. Od začiatku predaja bude k dispozícii šesť motorov: štvorvalcové benzínové motory, štvorvalcové naftové motory, plus šesťvalcový naftový motor – s výkonmi od 110 kW (150 k) do 195 kW (265 k) (kombinovaná spotreba paliva: 5,8 – 4,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 132 – 112 g/km)*. Inteligentný pohon všetkých kolies dostupný od začiatku predaja pre model BMW 320d xDrive Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 4,8 – 4,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 125 – 118 g/km)*. Modelová ponuka sa v priebehu roka rozšíri o mimoriadne športový model BMW M Performance a o verziu BMW iPerformance s nabíjateľným plug-in hybridným pohonom.
 • Citeľne ostrejšie a dynamickejšie jazdné vlastnosti vďaka výrazne upravenému podvozku, novým tlmičom, tuhšej karosérii a uloženiu tlmičov, širšiemu rozchodu, zníženej hmotnosti, nižšie umiestnenému ťažisku a rozloženiu hmotnosti na nápravy v pomere 50 : 50.
 • Športové vlastnosti podvozka zlepšujú na želanie dodávané prvky ako znížené pruženie M Sport, adaptívne M odpruženie, variabilné športové riadenie, brzdy M Sport, elektronicky ovládaný diferenciál M Sport s možnosťou úplnej svornosti zadného diferenciálu či disky kolies z ľahkých zliatin s priemerom až do 19 palcov.
 • Nová verzia známeho športového sedanu značky BMW používa nový dizajnový jazyk značky. Modernú estetiku vozidla podčiarkujú čisté línie a napnuté plochy, ktoré zvýrazňujú športový a emóciami nabitý vzhľad. Na ďalšiu individualizáciu čakajú verzie Advantage, Sport Line, Luxury Line a M Sport.
 • Upravená aerodynamika. Súčiniteľ odporu vzduchu (Cd) sa znížil z hodnoty 0,26 na 0,23 (BMW 320d). Podarilo sa to vďaka prvkom ako aktívna mriežka chladiča, závesy Air Curtains a takmer kompletné zakrytie podvozka.
 • Súčasťou štandardnej výbavy sú prvky ako predné LED svetlomety a dizajnovo zatmavené zadné LED svetlomety. Hlavné LED svetlomety s rozšírenými funkciami, Adaptívne LED svetlomety s funkciou BMW Laserlight pre diaľkové svetlomety bez oslňovania (dosvietia do vzdialenosti 530 metrov) a predné LED hmlovky tvoria súčasť výbavy dodávanej na želanie.
 • Veľký dôraz sa pri vývoji kládol na vodiča a na prepracovanú prémiovú atmosféru v interiéri. Čisto tvarované ovládacie prvky, precízne využitie foriem a vysoko kvalitné detaily vytvárajú moderné dynamické a exkluzívne prostredie.
 • Viac priestoru na lakte a ramená na predných sedadlách, výrazne lepší výhľad smerom dozadu, jednoduchšie nastupovanie na zadné sedadlá, ktoré ponúkajú viac miesta na nohy, oproti predchodcovi lepšia využiteľnosť batožinového priestoru s objemom 480 dm3. Súčasťou štandardnej výbavy sú zadné operadlá sklopné v pomere 40 : 20 : 40.
 • Citeľný narástol komfort, prémiová atmosféra a možnosti individualizácie, k čomu prispelo výrazné rozšírenie štandardnej výbavy a ďalších inovatívnych možností. Novo tvarovaný kožou čalúnený športový volant s multifunkčnými ovládačmi, nový panel s ovládačmi osvetlenia. Nové exkluzívne stvárnenie voliča automatickej prevodovky a ostatných ovládacích prvkov na stredovej konzole – vrátane ovládača iDrive Controller, štartovacieho tlačidla, Ovládačov jazdného zážitku či tlačidla elektricky ovládanej parkovacej brzdy.
 • Do štandardnej výbavy patrí LED osvetlenie interiéru, náladové osvetlenie s uvítacím osvetlením Welcome Light Carpet sa dodáva na požiadanie. Rádio Professional so šiestimi reproduktormi je štandardom, na požiadanie hrá Harman Kardon surround sound system so 16 reproduktormi. Rovnako štandardom sú dva USB porty a rozhranie Bluetooth, mobilné telefóny sa na požiadanie nabíjajú bezdrôtovo.
 • Nový tvar predných sedadiel, komfortnejšie sedenie vzadu, na požiadanie nový kožený poťah Vernasca. Vysoko kvalitné a precízne spracované. Nové možnosti vyhotovenia interiéru vrátane palubnej dosky potiahnutej materiálom Sensatec. Na požiadanie dodávané strešné okno s priehľadným povrchom predĺženým o 100 milimetrov.
 • Upravené odhlučnenie: penou vyplnené A-stĺpiky a akustické čelné sklo štandardne, na požiadanie akustické sklo aj na dverách.
 • Výrazne rozšírená ponuka asistenčných systémov vodiča dláždi cestu k automatizovanej jazde: štandardne sa dodáva Kolízne varovanie a varovanie pred chodcami s funkciou brzdenia v meste. Na požiadanie sú k dispozícii systémy obsiahnuté v balíku Driving Assistant Plus: Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go, Asistent riadenia a jazdného pruhu (podporuje vodiča tým, že udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu), Asistent zmeny jazdného pruhu a Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočnou kolíziou, Automatický vyhýbací manéver, Varovný systém pre križovatky, Výstraha pred hlavnou cestou a Výstraha pred vjazdom do protismeru. K dispozícii je aj nová generácia zariadenia BMW Head-Up displej.
 • Nový bezkonkurenčný súbor parkovacích asistentov výrazne uľahčuje parkovanie vozidla a manévrovanie s ním: Asistent parkovania – plne automatické pozdĺžne a priečne parkovanie pre vjazd a výjazd z parkovacieho miesta, Asistent cúvania, Park Distance Control a zadná parkovacia kamera.
 • Nová funkcia BMW Intelligent Personal Assistant predstavuje inteligentnú digitálnu osobnosť integrovanú do vozidla. Nik z konkurentov neumožňuje dať systému meno podľa vlastného výberu. Asistent je odborník na vozidlo a reaguje na pokyny vydané bežnou rečou, aby pomohol vodičovi s mnohými úlohami na zlepšenie jeho produktivity či zábavy na palube.
 • Dôsledne prepracovaný systém ovládania a zobrazovania: štandardne sa dodáva prístrojová doska s obrazovkou s uhlopriečkou od 2,7 do 5,7 palca a stredový displej Control Display s uhlopriečkou od 6,5 do 8,8 palca. Na želanie dodávaná plne digitálna prístrojová doska BMW Live Cockpit Professional má uhlopriečku 12,3 palca a 10,25-palcový Control Display s možnosťou rozdelenia zobrazovania na viacero individuálne nastaviteľných častí. Nový operačný systém BMW Operating System 7.0 upravuje intuitívne ovládanie pridaním viacerých možností ovládania (dotykovo cez obrazovku Control Display, ovládačom iDrive Controller či tlačidlami na volante, prípadne ovládaním gestami BMW alebo hlasovými povelmi).
 • Výrazne rozšírená ponuka digitálnych služieb BMW Connected a BMW ConnectedDrive: aktualizácia na diaľku Remote Software Upgrade udržiava softvér v aktuálnom stave. Parkovací asistent uľahčuje hľadanie voľného parkovacieho miesta. Digitálny kľúč BMW Digital Key umožňuje odomknúť a naštartovať vozidlo pomocou mobilného telefónu.

   

  Dizajn exteriéru: čisté vyjadrenie športových schopností.

  Nový dizajnový jazyk značky BMW podčiarkuje moderný a dynamický charakter nového BMW radu 3 Sedan precízne natiahnutými líniami a ostro tvarovanými plochami. Je o 85 milimetrov dlhší než predchodca (meria 4 709 mm), o 16 milimetrov širší (1 827 mm) a iba o 1 mm vyšší (1 442 milimetrov). Rázvor dlhší o 41 milimetrov (2 851 mm) ako aj širší rozchod (vpredu: + 43 mm, vzadu + 21 mm) majú priamy a pozitívny vplyv na jeho postoj a obratnosť.

  Prednej časti dominujú široké obličky BMW a hlavné svetlomety. Ich vzhľad umocňuje príťažlivá priečka v prednom nárazníku, ktorá zasahuje do obrysov svetlometov. Full-LED svetlomety tvoria súčasť štandardnej výbavy a dopĺňajú ich dizajnovo zatmavené zadné LED svetlomety. Hlavné LED svetlomety s rozšírenými funkciami, Adaptívne LED svetlomety s funkciou BMW Laserlight pre diaľkové svetlomety bez oslňovania (dosvietia do vzdialenosti 530 metrov) a predné LED hmlovky tvoria súčasť výbavy dodávanej na želanie. Predné LED hmlovky ako aj vzduchové kanály Air Curtains sú zapracované do vonkajších otvorov na vstup vzduchu, ktoré vytvárajú horizontálny tvar písmena T. Ten je súčasťou štandardnej výbavy verzií Sport Line a Luxury Line. Dynamický bočný vzhľad ozvláštňujú bočná línia ako aj dynamická línia prahov. Príťažlivá hrana bočných okien s typickým Hofmeisterovým oblúkom sa končí na C-stĺpiku. Horizontálne línie a úzke zatmavené zadné LED svetlomety dodávajú zadnej časti svalnatý vzhľad.

   

  Interiér: prvotriedna cesta k športovému nádychu.

  Nový dizajnový jazyk značky sa prejavil aj v čistom spracovaní plôch interiéru nového modelu BMW radu 3 Sedan. Zdôrazňuje jeho priestrannosť a spolu s palubnou doskou orientovanou na vodiča mu pomáha sústrediť sa na cestu. K celkovému pocitu priestoru a športovému nádychu prispieva aj nové spracovanie stredového displeja Control Display a prístrojovej dosky ako aj prechodu palubnej dosky do výplne dverí.

  Ovládacie prvky sa združili na jasne zostavené funkčné panely. V strede palubnej dosky majú svoje ostro vytvarované miesto ovládače a displej klimatizácie, zatiaľ čo funkcie osvetlenia sa ovládajú tlačidlami v blízkosti štandardne dodávaného športového kožou potiahnutého volantu. Štartovacie tlačidlo sa po novom nachádza na stredovej konzole, kde mu robia spoločnosť prepracovaná radiaca páka alebo volič automatickej prevodovky, ovládač iDrive Controller, tlačidlá ovládania jazdného zážitku Driving Experience Control a ovládač elektromechanickej parkovacej brzdy.

   

  Inovatívna technológia podvozka pre športový výkon a komfort jazdy.

  Pri vývoji karosérie a podvozka nového BMW radu 3 Sedan si konštruktéri stanovili viacero jasných priorít: zlepšiť dynamiku jazdy a ovládateľnosť, zvýšiť presnosť riadenia a na vyššiu úroveň posunúť výkon bŕzd. V závislosti od modelu a verzie sa hmotnosť nového BMW radu 3 Sedan medzigeneračne znížila až o 55 kilogramov.

  Nové BMW radu 3 Sedan má nižšie umiestnené ťažisko, hmotnosť rozloženú na nápravy v pomere 50 : 50 a zároveň vyššiu tuhosť karosérie ako aj uloženia tlmičov. Upravená aerodynamika znižuje koeficient odporu vzduchu cd na hodnotu 0,23 (BMW 320d).

  Štandardne dodávané odpruženie ako aj odpruženie M Sport obsahuje nové tlmiče, ktoré sa v modeli značky BMW objavujú prvý raz. Výrazne prispievajú k vyváženiu medzi športovými jazdnými vlastnosťami a komfortom, čo nedokáže žiaden z konkurentov. Výrazným spôsobom tak určujú charakter nového BMW radu 3 Sedan. Plynulé nastavenie umožňuje upravovať tuhosť tlmičov v závislosti od zdvihu pružiny, čím znižujú pohyby karosérie ako aj pohlcujú vibrácie pri prejazde cez nerovné vozovky a pri dynamickom prejazde zákrut.

  Odpruženie M Sport (so svetlou výškou zníženou o 10 milimetrov) dopĺňajú v ponuke prvkov dodávaných na želanie elektronicky ovládané adaptívne M tlmiče. Obe spomínané verzie dávajú zákazníkom výhodu v podobe najnovšej verzie variabilného športového riadenia s ešte priamejším a presnejším pocitom. V ponuke prvkov na želanie sa nachádzajú aj štvorpiestikové predné brzdy M Sport s pevnými strmeňmi. Modro nalakované strmene nesú logo M. Pre modely BMW 330i a BMW 330d je v ponuke samosvorný diferenciál M Sport, ktorý sa spája s odpružením M Sport alebo s adaptívnym odpružením Adaptive M. Elektronicky ovládaný plne variabilný samosvorný diferenciál zlepšuje trakciu, obratnosť, stabilitu a dynamiku pri prejazde zákrutami.

   

  Prémiová atmosféra a špičkové prvky výbavy na želanie.

  Prémiové vlastnosti nového BMW radu 3 Sedan môžu zvýšiť viaceré prvky dodávané na želanie. Základ pre ďalšie individuálne úpravy predstavujú verzie výbavy Advantage, Sport Line, Luxury Line a M Sport. Komfort a exkluzivitu potom následne zvyšujú viaceré prvky vrátane nových volantov a ozdobných prvkov, na želanie dodávané kožené čalúnenie Vernasca či z ponuky BMW Individual kožené čalúnenie Merino, palubná doska čalúnená materiálom Sensatec alebo kožou z ponuky BMW Individual, trojzónová automatická klimatizácia, nezávislé kúrenie či na želanie dodávaná možnosť telefonovania spojeného s indukčným bezdrôtovým nabíjaním. Zvukovo izolované čelné sklo tvorí súčasť štandardnej výbavy, na želanie sa toto sklo dodáva aj na bočné okná. Priehľadná plocha na želanie dodávaného strešného okna sa predĺžila o 100 milimetrov. Na želanie dodávané náladové osvetlenie vytvára na palube novú atmosféru, zatiaľ čo audiosystém Harman Kardon zaručuje výnimočný zážitok z počúvania hudby.

  Viac priestoru na šírku v oblasti lakťov a ramien na predných sedadlách spolu s dlhším priestorom na nohy vzadu a jednoduchším nastupovaním. To všetko prispieva k veľkolepému pocitu z priestoru v interiéri. Navyše, prístup do batožinového priestoru nového BMW radu 3 Sedan s objemom 480 dm3, sa výrazne zlepšil. Operadlá zadných sedadiel sklopné v pomere 40 : 20 : 40 predstavujú súčasť štandardnej výbavy, automatické otváranie veka batožinového priestoru či elektronicky vysúvacie ťažné zariadenie už patria do bohatej ponuky výbavy dodávanej na želanie. Taktiež na želanie dodávaný Komfortný prístup s novým systémom na rozpoznávanie snímačov umožňuje automatické odomykanie a zamykanie vozidla ako aj bezdotykové otváranie a zatváranie veka batožinového priestoru.

   

  Líder na ceste k automatizovanej jazde.

  Výrazne rozšírená ponuka asistenčných systémov vodiča dláždi cestu k automatizovanej jazde: štandardne sa dodáva Kolízne varovanie a varovanie pred chodcami s funkciou brzdenia v meste. Na požiadanie sú k dispozícii systémy obsiahnuté v balíku Driving Assistant Plus: Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go, Asistent riadenia a jazdného pruhu (podporuje vodiča tým, že udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu), Asistent zmeny jazdného pruhu a Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočnou kolíziou, Automatický vyhýbací manéver, Varovný systém pre križovatky, Výstraha pred hlavnou cestou a Výstraha pred vjazdom do protismeru. K dispozícii je aj nová generácia zariadenia BMW Head-Up displej.

  Nový bezkonkurenčný súbor parkovacích asistentov výrazne uľahčuje parkovanie vozidla a manévrovanie s ním: Asistent parkovania – plne automatické pozdĺžne a priečne parkovanie pre vjazd a výjazd z parkovacieho miesta, Asistent cúvania (uloží posledných 50 m jazdy vpred rýchlosťou do 35 km/h, aby v prípade potreby dokázal zacúvať späť), Park Distance Control a zadná parkovacia kamera.

   

  Intuit ívne ovládanie a bezproblémová k one ktivita: ovládací systém BMW Operating System 7.0 a inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant.

  Dôsledne prepracovaný systém ovládania a zobrazovania: štandardne sa dodáva prístrojová doska s obrazovkou s uhlopriečkou od 2,7 do 5,7 palca a stredový displej Control Display s uhlopriečkou od 6,5 do 8,8 palca. Na želanie dodávaná plne digitálna prístrojová doska BMW Live Cockpit Professional má uhlopriečku 12,3 palca a 10,25-palcový Control Display v strede palubnej dosky s možnosťou rozdelenia zobrazovania na viacero individuálne nastaviteľných častí.

  Nový operačný systém BMW Operating System 7.0 upravuje intuitívne ovládanie pridaním viacerých možností ovládania (dotykovo cez obrazovku Control Display, ovládačom iDrive Controller či tlačidlami na volante, prípadne ovládaním gestami BMW alebo hlasovými povelmi).

   

  Nová funkcia BMW Intelligent Personal Assistant predstavuje inteligentnú digitálnu osobnosť integrovanú do vozidla. Nik z konkurentov neumožňuje dať takémuto hlasom ovládanému asistenčnému systému meno podľa vlastného výberu. Asistent je odborník na vozidlo a reaguje na pokyny vydané bežnou rečou, aby pomohol vodičovi s mnohými úlohami na zvýšenie jeho produktivity či zlepšenie zábavy na palube. Dokáže vysvetliť spôsob fungovania mnohých prvkov výbavy („Ako funguje Asistent diaľkových svetiel?”), poskytuje informácie o aktuálnom stave („Máme dosť oleja?”) a pomáha odpovedať na otázky („Mám nejaké varovania?”). Intelligent Personal Assistant je tak ideálny spolujazdec. Rozsah dostupných funkcií a schopností sa bude s pribúdajúcimi aktualizáciami postupne rozširovať. Aktualizácie sa budú poľahky sťahovať pomocou mobilného telefónu a zabudovaného systému na diaľkovú aktualizáciu softvéru Remote Software Upgrade.

> Chcem testovaciu jazdu

> Chcem ponuku financovania

> Otvoriť ponuku skladových vozidiel

> Pozrieť ostatné novinky a videá

Objavte viac

Súbory cookie na doméne bmw-zilina.sk.

Akceptujte súbory cookie.
Zistiť viac, vrátane informácií o tom, ako odmietnuť súbory cookie.