en

Nové BMW radu 8 Cabrio.

Značka BMW pokračuje vo svojej modelovej ofenzíve v luxusnom segmente a predstavuje otvorené športové vozidlo, ktoré prináša najvyššiu mieru dynamiky, emócií a exkluzivity. Nové BMW radu 8 Cabrio spája ultra športové jazdné vlastnosti s výrazným elegantným dizajnom.

Nové BMW radu 8 Cabrio.
Nové BMW radu 8 Cabrio.
Nové BMW radu 8 Cabrio.
Nové BMW radu 8 Cabrio.
Nové BMW radu 8 Cabrio.
Nové BMW radu 8 Cabrio.
Nové BMW radu 8 Cabrio.
Nové BMW radu 8 Cabrio.
Nové BMW radu 8 Cabrio.

2.11.2018

Značka BMW pokračuje vo svojej modelovej ofenzíve v luxusnom segmente a predstavuje otvorené športové vozidlo, ktoré prináša najvyššiu mieru dynamiky, emócií a exkluzivity. Nové BMW radu 8 Cabrio spája ultra športové jazdné vlastnosti s výrazným elegantným dizajnom. Ponúka extrémne exkluzívnu vstupenku do výnimočného sveta s puncom radosti z jazdy značky BMW a plnokrvný zážitok z jazdy s otvorenou strechou. Jedinečnú príťažlivosť luxusného otvoreného štvorsedadlového vozidla definujú dynamicky napnuté línie a klasická plátenná strecha. Technológie pohonu a podvozka vyvinuté pre modely BMW radu 8 a mimoriadne tuhá karoséria predstavujú ideálny základ pre to, aby nové BMW radu 8 Cabrio ponúklo spojenie vzrušujúceho športového výkonu a prepychového jazdenia na dlhé vzdialenosti. Jeho prelomový charakter podčiarkujú špičkové asistenčné systémy, najnovšia generácia displejov a ovládacieho systému ako aj najaktuálnejšie technológie konektivity vrátane inteligentného osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant.

 

Nové BMW radu 8 Cabrio spĺňa predstavy o ideálnom vozidle na pokojné jazdenie po mestských bulvároch, kľukatých vedľajších cestách, aj po pretekárskych okruhoch. Od začiatku predaja v marci 2019 budú k dispozícii dva výkonné motory.

Benzínový motor V8 s výkonom 390 kW (530 k) v modeli BMW M850i xDrive Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 10,0 - 9,9 l/100 km*, kombinované emisie CO2: 229 - 225 g/km*) prichádza s výnimočným výkonom doplneným o primeranú zvukovú kulisu.

Model BMW 840d xDrive Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 6,3 - 5,9 l/100 km*, kombinované emisie CO2: 165 - 155 g/km*) poháňa radový naftový 6-valcový motor s výkonom 235 kW (320 k).

 

Dizajn exteriéru: výrazný dizajn, výnimočné línie.

Nový dizajnový jazyk značky BMW využíva precízne natiahnuté línie a svalnaté povrchy. Nové BMW radu 8 Cabrio tak dostane výraznú auru, na ktorej sa prejavujú športové schopnosti aj dokonalá elegancia. S dĺžkou 4 843 mm, šírkou 1 902 mm a výškou 1 339 mm, rázvorom 2 822 mm rozchodom vpredu 1 619 mm a vzadu 1 642 mm sa rozmery takmer úplne zhodujú s modelom BMW radu 8 Coupé. Karoséria dostala dynamicky natiahnutú líniu, ktorá sa prejaví najmä pri stiahnutej streche.

 

Predsunutý predný nárazník dodáva prednej časti nápadný atletický vzhľad. Prispievajú k tomu aj široké otvory na vstup vzduchu. Obom modelom, BMW M850i xDrive Cabrio (v štandardnej výbave) ako aj BMW 840d xDrive Cabrio (v rámci na želanie dodávaného balíka M Sport) vtláča ešte dominantnejší vzhľad. Súčasťou štandardnej výbavy sú aj predné adaptívne LED svetlomety. Na požiadanie sa dodávajú laserové svetlomety BMW Laserlight s variabilným osvetlením vozovky a s diaľkovými svetlometmi Selective Beam, ktoré dosvietia až do vzdialenosti 600 metrov. Príťažlivé spracovanie povrchov blatníkov a ich prechod do zadnej časti vytvára okolo bokov úplne nové tvary. Horizontálne línie, svetlomety zasahujúce až do blatníkov a tretie brzdové svetlo zapracované do veka batožinového priestoru. To všetko prispieva k nízkemu a širokému vzhľadu zadnej časti.

 

Napnutá plátenná strecha s plne elektrickým ovládaním.

Skladacia strecha nového modelu BMW radu 8 Cabrio sa vyznačuje minimálnou hmotnosťou a vynikajúcim odhlučnením. Natiahnutá vytvára napnutú stupňovitú líniu, ktorá má blízko k tvarom kupé. Plátenná strecha, ktorá sa štandardne dodáva v čiernej farbe alebo na požiadanie v antracitovej farbe so strieborným nádychom, sa otvára a zatvára po stlačení tlačidla plne automaticky a trvá jej to 15 sekúnd. Mimoriadne tichý úkon možno spustiť až do rýchlosti 50 km/h. Po sklopení sa strecha schová pod kryt za zadnými sedadlami, ktorého povrchová štruktúra a spracovanie sa zhodujú s palubnou doskou a s výplňami bokov a dverí.

 

Harmonický dizajn exteriéru a interiéru.

Dôkladná harmónia medzi exteriérom a interiérom sa prejaví najmä pri otvorenej streche. Posádku na všetkých štyroch sedadlách obklopia plynulo nadväzujúce línie palubnej dosky a výplní dverí a bokov, ktoré sa končia v kryte plátennej strechy. Spodná hrana bočných okien zostáva v jednej línii s priestorom na strechu, čím podčiarkuje prepojenie medzi prednou a zadnou časťou vozidla.

 

Celková atmosféra interiéru spája dynamiku, eleganciu a výnimočný luxus, pričom náladové osvetlenie zvýrazňuje dopredu smerujúce línie interiéru. Nové BMW radu 8 Cabrio dostalo celokožené čalúnenie interiéru na palubnej doske a na výplniach dverí. K tomu sa pridávajú elektricky nastaviteľné športové sedadlá potiahnuté kožou Vernasca.

 

Multifunkčné sedadlá, dodávané ako súčasť štandardnej výbavy modelu BMW M850i xDrive Cabrio, dostali čalúnenie kožou Merino s rozšírenými doplnkami. Kožou potiahnutý športový volant v modeli BMW 840d xDrive Cabrio aj M kožený volant BMW M850i xDrive Cabrio majú multifunkčné tlačidlá a radiace páčky.

 

Veterný deflektor súčasťou štandardnej výbavy, vyhrievanie krku na požiadanie.

Štandardná výbava nového BMW radu 8 Cabrio obsahuje veterný deflektor, ktorý sa umiestňuje do priestoru zadných sedadiel a pri jazde s otvorenou strechou zabraňuje nežiadúcim turbulenciám v interiéri. Pre pohodlnejšiu jazdu s otvorenou strechou dostalo nové BMW radu 8 Cabrio na želanie dodávané vyhrievanie krku. Výduchy teplého vzduchu sa nachádzajú v predných opierkach hlavy. Na zozname prvkov dodávaných na želanie sa nachádzajú aj odvetrávané sedadlá, balík Heat Comfort s vyhrievaným volantom či kľúč BMW Display Key. Alternatívu k štandardne dodávanému ozvučeniu Harman Kardon Surround Sound System predstavuje na želanie dodávaný špičkový zvukový systém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System. Zákazníci si môžu vybrať aj sklenené doplnky na vybrané ovládače a ďalšie prvky zo širokej ponuky BMW Individual.

 

Operadlá zadných sedadiel sa dajú samostatne sklápať v pomere 50 : 50, čím vznikne priestor na prevoz dlhých predmetov. So zatvorenou strechou dosahuje objem batožinového priestoru hodnotu 350 dm3.

 

Vycibrená aerodynamika, znížená hmotnosť a maximálna bezpečnosť.

Takmer plne zakrytý podvozok, aktívne klapky na vstup vzduchu, aerodynamické prvky Air Curtain a mimoriadne štíhle telesá vonkajších spätných zrkadiel. To všetko zlepšuje aerodynamiku nového BMW radu 8 Cabrio. Premyslený mix materiálov pomáha splniť rôznorodé a protichodné požiadavky na vysokú tuhosť a nízku hmotnosť vozidla. To znamená, že pre potreby kabrioletu sa muselo upravovať iba minimum prvkov. Úpravy sa zamerali najmä na doplnenie dodatočných priečnych výstuh a na špeciálne tvarovaný panel na podvozku. Ďalšou špecialitou nového BMW radu 8 Cabrio je ochrana pred prevrátením, ktorá pozostáva z dvoch hliníkových oblúkov ukrytých pred zrakmi za zadnými opierkami hlavy. V prípade hroziaceho prevrátenia vozidla sa v zlomku sekundy vystrelia, k čomu pomáha aj pyrotechnika.

 

Výnimočný benzínový motor V8, hodvábne jemný naftový radový šesťvalec.

V novom modeli BMW M850i xDrive Cabrio pracuje najnovší 4,4-litrový motor V8. Jeho charakteristický zvuk vytvára aj M športový výfukový systém s klapkami. Technológia M Performance TwinPower Turbo obsahuje dve turbodúchadlá twin-scroll s nasávaním chladného vzduchu umiestneným medzi dvoma radmi hláv valcov, vysokotlakové vstrekovanie High Precision Injection, plne variabilné ovládanie ventilov VALVETRONIC a variabilné časovanie vačkových hriadeľov Double-VANOS. Nový motor V8 v modeli BMW M850i xDrive Cabrio zrýchli vďaka výkonu 390 kW (530 k) a krútiacemu momentu 750 Nm z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy.

 

Model BMW 840d xDrive Cabrio využíva motor, ktorý nemá žiaden z konkurentov v tomto segmente - 3-litrový radový naftový 6-valec. Technológia BMW TwinPower Turbo obsahuje viacstupňové prepĺňanie a vstrekovanie common-rail s piezovstrekovačmi. Maximálny výkon 235 kW (320 k) a špičkový krútiaci moment 680 Nm podporujú pokojné jazdenie pri nízkych otáčkach motora a rovnako tak aj mohutné zrýchľovanie v stredných otáčkach (doplnené o špecifický hrdelný zvuk športového výfukového potrubia). BMW 840d xDrive Cabrio zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy.

 

Osemstupňová prevodovka Steptronic Šport, BMW xDrive, diferenciál M Šport.

Oba motory spĺňajú predpisy normy Euro 6d-TEMP. Výkon posielajú na vozovku cez 8-stupňovú prevodovku Steptronic Sport a BMW xDrive. Inteligentný pohon všetkých kolies je naladený tak, aby viac výkonu posielal na zadné kolesá nového BMW radu 8 Cabrio a ponúkal tak nezameniteľné jazdné vlastnosti typické pre vozidlá značky BMW. Dynamický výkon potom ďalej zvyšuje aj zadný diferenciál M Šport, ktorý je štandardnou súčasťou výbavy modelu BMW M850i xDrive Cabrio. Okrem zlepšenia trakcie sa samosvorný efekt zadného diferenciálu vytvorený elektromotorom stará o zlepšenie ovládateľnosti vozidla a obzvlášť sa prejavuje pri zlepšenom dynamickom zrýchľovaní pri výjazde zo zákrut.

 

Podvozok: skúsenosti z pretekárskych okruhov poskytujú neprekonateľnú dynamiku na ceste.

Pri konštrukcii a nastavovaní podvozku vozidla ako aj jeho maximálnej ovládateľnosti, precíznosti a výkonu sa prejavili pretekárske skúsenosti oddelenia BMW M GmbH. Nové BMW radu 8 Cabrio sa štandardne dodáva so zmiešanými pneumatikami a s adaptívnym odpružením Adaptive M suspension s elektronicky ovládanými tlmičmi. Vďaka presne naladeným reakciám sa k vodičovi dostávajú všetky dôležité informácie o povrchu cesty. Taktiež štandardne dodávané Integrálne aktívne riadenie zmenšuje polomer otáčania pri manévrovaní, zvyšuje ovládateľnosť aj istotu pri zmene jazdných pruhov a taktiež pri prejazde zákrutami vysokou rýchlosťou.

 

Aktívne stabilizátory na oboch nápravách, dostupné pre nové BMW M850i xDrive Cabrio ako súčasť výbavy dodávanej na želanie v rámci Adaptívneho M podvozku Professional, zaručujú obzvlášť rýchle a presné potláčanie bočných síl počas dynamických jazdných manévrov, zvyšujú ovládateľnosť a smerovú stabilitu a to pri vjazde do zákrut aj na výjazde z nich. Natáčacie elektromotory zároveň zvyšujú komfort pri jazde v priamom smere tým, že potláčajú vplyvy poškodenej vozovky na jednej strane vozidla.

 

Model BMW M850i xDrive Cabrio dostal do základnej výbavy aj extrémne výkonný brzdový systém M Šport, 20-palcové disky kolies z ľahkých zliatin s vysoko výkonnými pneumatikami, exkluzívne prvky exteriéru v sivej farbe Cerium Grey, podsvietené prahové lišty s označením modelu a ozdobné lišty interiéru zo vzhľadom sieťoviny z ušľachtilej ocele. Na želanie dodávaný balík M Šport pre model BMW 840d xDrive Cabrio obsahuje 19-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin, výfukový systém M Šport a podsvietené prahové lišty s logom M. Pre model BMW 840d xDrive Cabrio je k dispozícii aj balík M Technic Šport, ktorý prináša 20-palcové disky kolies z ľahkých zliatin s vysoko výkonnými pneumatikami, ešte výkonnejší brzdový systém M Šport, diferenciál M Šport a rozšírený balík vysoko lesklých prvkov BMW Individual vo farbe Shadow Line. Ďalšie možnosti na individualizáciu prichádzajú s balíkmi doplnkov exteriéru Chrome Line a M Carbon.

 

Špičkové asistenčné systémy vodiča zvyšujú komfort a bezpečnosť.

Komfort a bezpečnosť na palube nového BMW radu 8 Cabrio zvyšujú špičkové asistenčné systémy vodiča. V štandardnej výbave sa nachádzajú Head-Up displej a Driving Assistant, ktorý obsahuje Kolízne varovanie a varovanie pred chodcami s funkciou brzdenia v meste, Systém varovania pri opustení jazdného pruhu, Varovný systém zmeny jazdného pruhu, Speed Limit Info, Zadný varovný systém pred premávkou zboku a Zadný predkolízny systém. Zoznam asistenčných systémov dodávaných na želanie obsahuje prvky ako Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go, Driving Assistant Professional (vrátane prvkov ako Asistent riadenia a jazdného pruhu) a BMW Night Vision. Súčasťou štandardnej výbavy je aj Parkovací asistent vrátane zadnej parkovacej kamery a Asistent cúvania.

 

Intuitívne ovládanie a bezproblémová konektivita: Operačný systém BMW Operating System 7.0 a inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant.

Nové BMW radu 8 Cabrio prichádza štandardne vybavené systémom BMW Live Cockpit Professional. Ten obsahuje navigačný a multimediálny systém, plne digitálnu prístrojovú dosku s vysokým rozlíšením s 12,3-palcovou uhlopriečkou a so stredovým displejom Control Display s uhlopriečkou 10,25 palca. Nový operačný systém BMW Operating System 7.0 prináša prelomové digitálne funkcie navrhnuté presne podľa potrieb vodiča. Pokiaľ ide o možnosti intuitívneho ovládania, tak vodič si môže vybrať medzi dotykovou obrazovkou v strede stojaceho displeja Control Display, ovládačom iDrive Controller, tlačidlami na volante a hlasovým ovládaním.

 

Ďalším prvkom operačného systému je inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant. Aktivuje sa hlasovým povelom „Hej, BMW!”. Digitálny spoločník pomáha vodičovi pri ovládaní funkcií vozidla a vďaka funkcii diaľkovej aktualizácie softvéru Remote Software Upgrade je neustále aktuálny a jeho možnosti a schopnosti sa môžu aj naďalej rozširovať.

 

* Uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 vychádzajú z európskeho predpisu (EC) 715/2007 vo verzii platnej v čase typového schvaľovania. Hodnoty platia pre vozidlo so základnou výbavou na nemeckom trhu. Rozsah zodpovedá použitiu rôznych rozmerov diskov a pneumatík ako aj od zvolenej doplnkovej výbavy.

 

Hodnoty vychádzajú z nových predpisov WLTP a následne sú prepočítané na hodnoty ekvivalentné k testu NEDC, aby sa dali porovnávať s ostatnými vozidlami. Vzhľadom na tieto vozidlá a pre potreby daní a poplatkov súvisiacich s (okrem iného napríklad) emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu líšiť od tu uvedených hodnôt (v závislosti od národnej legislatívny).

> Chcem testovaciu jazdu

> Chcem ponuku financovania

> Otvoriť ponuku skladových vozidiel

> Pozrieť ostatné novinky a videá

Objavte viac

Súbory cookie na doméne bmw-zilina.sk.

Akceptujte súbory cookie.
Zistiť viac, vrátane informácií o tom, ako odmietnuť súbory cookie.