en

Nový vysokovýkonný BMW M340i xDrive Touring.

Exkluzívny radový šesťvalec s technológiou M TwinPower Turbo a výkonom 275 kW (374 k) sa spája s najmodernejšou technológiou podvozka a s inteligentným pohonom všetkých kolies. Do nového BMW radu 3 prináša mimoriadny výkon. Model BMW M340i First Edition bude k dispozícii v karosárskych verziách Sedan aj Touring, každé v limitovanom počte 340 kusov.

Nový vysokovýkonný BMW M340i xDrive Touring.
Nový vysokovýkonný BMW M340i xDrive Touring.
Nový vysokovýkonný BMW M340i xDrive Touring.
Nový vysokovýkonný BMW M340i xDrive Touring.
Nový vysokovýkonný BMW M340i xDrive Touring.
Nový vysokovýkonný BMW M340i xDrive Touring.
Nový vysokovýkonný BMW M340i xDrive Touring.
Nový vysokovýkonný BMW M340i xDrive Touring.
Nový vysokovýkonný BMW M340i xDrive Touring.

28.10.2019

Portfólio modelov nového BMW radu 3 je ešte športovejšie než kedykoľvek predtým, čo jasne dokazuje aj ponuka dvoch vrcholných športových modelov, ktoré budú k dispozícii od novembra 2019: BMW M340i xDrive Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 7,4 — 7,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 168 — 160 g/km) a BMW M340i xDrive Touring (kombinovaná spotreba paliva: 7,6 — 7,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 172 — 163 g/km). Oba tieto modely budú od novembra 2019 v ponuke aj vo verzii BMW M340i First Edition doplnenej o špeciálne dizajnové prvky a výbavu. Pre každú karosársku verziu bude táto edícia limitovaná na 340 kusov.

Nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring sú koncentrovaným stelesnením športového ducha, vďaka ktorému sú modely BMW radu 3 čistokrvnými reprezentantmi značky BMW a už viac ako 40 rokov sa práve touto vlastnosťou odlišujú od konkurencie. Pôvodné BMW radu 3, predstavené v roku 1975, vynikalo mimoriadne agilnými jazdnými vlastnosťami. A verzia Touring, ktorá sa prvýkrát predstavila s príchodom druhej generácie radu 3, spojila priekopnícku všestrannosť s dynamickými jazdnými vlastnosťami BMW.

Výnimočný výkon: Radový šesťvalec s technológiou M TwinPower Turbo dosahuje výkon 275 kW (374 k).
Benzínový radový 6-valcový motor vyvinutý špeciálne pre nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring vyniká okamžitým nástupom výkonu a chuťou po otáčkach v kombinácii s kultivovaným chodom, ktorým sú motory BMW preslávené a v danej kategórii sa vyznačujú aj bezkonkurenčne nízkou spotrebou. Trojlitrová pohonná jednotka využíva hliníkový blok motora s uzavretou koncepciou a s hliníkovou hlavou valcov. Vnútornú účinnosť motora zvyšujú odľahčené piesty, ojnice a kovaný oceľový kľukový hriadeľ. Trecie straty znižujú aj špeciálne opracované vnútorné plochy valcov s nastriekanou tenkou vrstvou ocele. Nový radový šesťvalec dodáva výkon 275 kW (374 k), čo je v porovnaní s predchádzajúcimi vrcholnými motorizáciami nárast o 35 kW (48 k), zatiaľ čo maximálny krútiaci moment sa zvýšil o 50 Nm na 500 Nm. Súčasťou použitých technológií M TwinPower Turbo je dvojkomorové turbodúchadlo s nepriamym chladením stlačeného vzduchu integrovaným do nasávacieho systému, najnovšia generácia vysokotlakového priameho vstrekovania paliva, plne variabilný zdvih nasávacích ventilov Valvetronic a variabilné časovanie vačkových hriadeľov double-VANOS na strane nasávania i výfuku. Zabudovanie systému preplňovania priamo do oceľového zberného výfukového potrubia má za následok pozoruhodne kompaktnú konštrukciu a súčasne to znamená, že výfukové plyny musia od spaľovacích priestorov k turbodúchadlu absolvovať len krátku vzdialenosť, čo prináša rýchlejší nárast plniaceho tlaku v nízkych otáčkach. Reakcie turbodúchadla ďalej zlepšuje zníženie jeho zotrvačnosti približne o 25 percent. Znižovať emisie napomáha široko otvárateľný a elektronicky riadený obtokový ventil. Maximálny tlak systému priameho vstrekovania s tlakovými zásobníkmi narástol z 200 na 350 barov. Zlepšuje sa tak dávkovanie paliva a minimalizujú sa emisie motora.

Balík prvkov M Technic s optimalizovaným systémom chladenia je k dispozícii ako voliteľná výbava pre model BMW M340i xDrive Sedan.
Vysoko účinný systém chladenia nových modelov BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring udržiava motor, prevodovku a brzdy v ideálnej prevádzkovej teplote nielen pri každodennej prevádzke, ale aj pri extrémnom športovom nasadení. Tvorí ho vysokoteplotný a nízkoteplotný chladiaci okruh a nepriame chladenie stlačeného vzduchu. Prepojovací ventil chladenia umožňuje dočasne odstaviť chladenie bloku motora, čo umožní rýchlejšie dosiahnutie prevádzkovej teploty. Nový model BMW M340i xDrive Sedan má navyše na požiadanie k dispozícii aj paket M Technic. Ten pridáva ďalšie dva chladiče, ktoré spĺňajú obzvlášť vysoké nároky motora na chladenie pri mimoriadne športovej jazde — najmä pri vysokých vonkajších teplotách.

Štandardne dodávaný M športový výfukový systém vytvára bohatý zvukový prejav.
Mimoriadny výkon nového radového šesťvalca zdôrazňuje výrazný zvukový prejav štandardne dodávaného M športového výfukového systému. Klapkami vybavený systém vydáva obzvlášť bohatý a vzrušujúci zvuk a to najmä ak je prostredníctvom voliča jazdných režimov zvolený režim SPORT alebo SPORT+. Zvuk sprevádzajúci nárast výkonu motora vytvára cestujúcim v nových modeloch BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring vzrušujúci akustický zážitok, z ktorého naskakuje husia koža. Rozdvojený výfukový systém s dvojicou koncoviek obsahuje dva filtre pevných častíc pre benzínové motory, čo tejto dvojici modelov M od značky BMW umožňuje plniť požiadavky emisnej normy Euro 6d-TEMP.

Osemstupňová prevodovka Steptronic Sport, inteligentný pohon všetkých kolies a štandardne dodávaný M športový diferenciál.
Nový radový šesťvalec sa štandardne spája s najnovšou generáciou osemstupňovej automatickej prevodovky Steptronic Sport. Medzi jej hlavné prednosti patrí optimalizovaný hydraulický systém, minimálny preklz meniča, efektívne tlmenie kmitov a extrémne športové zmeny prevodových stupňov. Prevodové pomery sú dokonale zladené s výkonovou charakteristikou motora, a preto sa prevodovka hodí na dynamickú jazdu a zároveň zvyšuje komfort a znižuje spotrebu paliva. Na manuálne radenie prevodových stupňov možno použiť volič prevodovky alebo štandardne dodávané radiace páčky na volante. Pre maximálne dynamický rozjazd z pokoja je k dispozícii funkcia Launch Control.

Inteligentný systém pohonu všetkých kolies nových modelov BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring umožňuje plne variabilné rozdeľovanie hnacej sily medzi predné a zadné kolesá prostredníctvom elektronicky riadenej viaclamelovej spojky. Pohon BMW xDrive spolupracuje so stabilizačným systémom DSC (Dynamic Stability Control) a na zmeny jazdnej situácia reaguje s veľkou presnosťou a v priebehu zlomku sekundy. Tým maximalizuje trakciu, obratnosť a ovládateľnosť na každom povrchu a za každého počasia.

Nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring sú štandardne vybavené M športovým diferenciálom. Elektronicky riadená a plne variabilná svornosť zadného diferenciálu výrazne zlepšuje trakciu a schopnosti vozidla zatáčať a súčasne zvyšuje jeho smerovú stabilitu a obratnosť. Svornosť zadného diferenciálu, ktorú riadi systém DSC, zlepšuje trakciu a prenos hnacej sily pri jazde na povrchoch s rozdielnou úrovňou priľnavosti pod pravým a ľavým kolesom tým, že zabraňuje ich pretáčaniu.

M športový podvozok a variabilné športové riadenie.
Podvozok vyvinutý pre nové BMW radu 3 má všetko potrebné na to, aby poskytol extrémne športové jazdné vlastnosti. Ľahké a maximálne pevné komponenty prednej nápravy s oddelenými spodnými ramenami a zvislými pružiacimi a tlmiacimi vzperami a päťprvkové zavesenie zadnej nápravy zlepšujú, rovnako ako široký rozchod kolies a ich optimálne odklony, ochotu vozidla zatáčať a taktiež zvyšujú aj precíznosť riadenia. M športový podvozok, ktorý je súčasťou štandardnej výbavy nových modelov BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring, znižuje svetlú výšku oboch verzií o 10 mm, má M špecifické elastokinematické vlastnosti a je vybavený tlmičmi, ktoré, v závislosti od zdvihu, menia svoju tuhosť.Tento typ tlmičov sa v novom BMW radu 3 objavuje úplne prvýkrát a výrazne obmedzuje pohyby karosérie pri tlmení vibrácií spôsobených nerovnými vozovkami ako aj dynamickou jazdou v zákrutách. Výsledkom je športová jazda a sebaistá ovládateľnosť vozidla. Vpredu majú použité tlmiče dodatočné hydraulické dorazy pre roztiahnutie, zatiaľ čo vzadu sú navrhnuté tak, aby obmedzili prílišné stlačenie. Tlmiaca charakteristika tlmičov je variabilná, takže tlmič spolu so stlačením pružiny progresívne tuhne.

Zákazníci majú tiež možnosť vybaviť si vozidlo Adaptívnym M podvozkom s elektronicky riadenými tlmičmi. Tieto tlmiče adaptívne reagujú na povrch vozovky a jazdný štýl vodiča s cieľom eliminovať nežiaduce náklony karosérie. Tlmiče nezávisle od seba menia charakteristiku pre stlačenie i roztiahnutie.Charakteristiku tlmenia možno upravovať prostredníctvom  voliča jazdných režimov. Režimy SPORT a SPORT+ optimalizujú dynamické schopnosti vozidla a predstavujú výrazný kontrast ku komfortnejším reakciám tlmičov v režimoch COMFORT a ECO PRO.

Ďalším prvkom M športového a adaptívneho M podvozka je variabilné športové riadenie. Kombinácia posilňovača riadenia Servotronic s variabilným účinkom posilňovača a v závislosti od uhla natočenia volantu premenlivého prevodu riadenia zvyšuje smerovú stabilitu vozidla a súčasne uľahčuje zatáčanie v malých rýchlostiach a pri manévrovaní. Ostré a precízne reakcie variabilného športového riadenia zlepšujú ovládateľnosť vozidla v nájazde do zákrut.

M športové brzdy a M disky kolies z ľahkej zliatiny so zmiešanými pneumatikami.
Vynikajúcu brzdnú silu poskytujú tiež štandardne dodávané M športové brzdy, ktorých extrémne športové nastavenie zvýrazňuje krátky chod pedálu. Tento brzdový systém sa vyznačuje obzvlášť priamym dávkovaním brzdného účinku a špeciálnou hydraulickou konfiguráciou. Predné brzdy používajú štvorpiestikové pevné strmene a kotúče s priemerom 348 mm, vzadu pracujú jednopiestikové plávajúce strmene s kotúčmi s priemerom 345 mm. Modrou farbou nalakované strmene nesú logo M.

Nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring sú štandardne vybavené originálnymi 18-palcovými M diskami kolies z ľahkej zliatiny obutými do zmiešaných pneumatík s rozmerom 225/45 R 18 vpredu a 255/40 R 18 vzadu. V ponuke na požiadanie dodávanej výbavy sa nachádzajú aj špecifické 19-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny v troch dizajnových verziách vyhotovenia a taktiež aj 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny BMW Individual, vždy so zmiešanými pneumatikami. Na požiadanie sú pre 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny k dispozícii aj vysokovýkonné pneumatiky.

M špecifické dizajnové prvky s optimalizovanými aerodynamickými vlastnosťami, bohatá štandardná výbava.
Nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring dávajú svoj mimoriadny výkonový potenciál okamžite najavo radom unikátnych M špecifických dizajnových prvkov. Predný nárazník, bočné rozšírenia prahov a zadná časť sú tvarované tak, že optimalizujú prívod chladiaceho vzduchu a aerodynamické vlastnosti vozidla. Medzi jedinečné dizajnové prvky patria výplň BMW masky chladiča v tvare obličiek a lichobežníkové koncovky výfuku. Nový model BMW M340i xDrive Sedan je vybavený M zadným spojlerom vo farbe karosérie. Exkluzívny vzhľad dodávajú vozidlu lesklo čierne lišty okien z ponuky BMW Individual High-gloss Shadow Line a v šedej metalickej farbe Cerium Grey vyhotovené kryty vonkajších spätných zrkadiel, prvky v predných nasávacích otvoroch, výplň BMW masky chladiča v tvare obličiek a jej rámček, koncovky výfuku a označenie modelu.

M špecifické dizajnové prvky a prvky výbavy vnútri oboch modelov pomáhajú zamerať pozornosť cestujúcich na dynamické zážitky z jazdy, ktoré na nich čakajú. Súčasťou štandardnej výbavy sú športové sedadlá vodiča a spolujazdca čalúnené M špecifickou kombináciou materiálu Sensatec a Alcantary s kontrastným modrým prešívaním, multifunkčný M kožený volant s radiacimi páčkami, antracitové čalúnenie stropu BMW Individual, M pedále, M špecifické koberčeky a hliníkové obloženie interiéru Aluminium Tetragon s výraznou linkou Pearl Chrome. Na digitálnom prístrojovom paneli sa nachádza označenie M340i, ktoré zdobí aj lišty prahov predných dverí.

Rovnako ako je súčasťou štandardnej výbavy nových modelov BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring unikátna pohonná jednotka a podvozok a pre tieto modely špecifické prvky exteriéru a interiéru, je jej súčasťou aj trojzónová klimatizácia, náladové osvetlenie, rozšírený balík odkladacích miest a automaticky sa stmavujúce vnútorné spätné zrkadlo. Medzi ďalšie položky štandardnej výbavy týchto dvoch vysoko výkonných súrodencov patria pomoc pri parkovaní Park Distance Control so snímačmi vpredu a vzadu, BMW Live Cockpit Plus s navigačným systémom a 8,8-palcovým displejom Control Display a balík Connected Plus vrátane dopravných informácií v reálnom čase RTTI a služieb ovládania na diaľku Remote Services, Concierge Services a príprava pre Apple CarPlay.

Prvé miesto na štartovom rošte: BMW M340i First Edition.
Od príchodu modelu BMW M340i xDrive Touring na trh, ktoré je stanovené na november 2019, bude tento automobil k dispozícii aj v exkluzívnej edícii určenej pre obe karosárske verzie. Edícia BMW M340i First Edition bude na vybraných trhoch k dispozícii vo verziách Sedan aj Touring. Konkrétne ide o tieto trhy: Taliansko, Španielsko, Švajčiarsko, Holandsko, Škandinávia, Belgicko, Austrália, Nový Zéland, Japonsko, Južná Kórea, Stredný východ, Kanada, Mexiko a Brazília. Obmedzená séria 340 kusov pre každú karosársku verziu sa bude vyznačovať výberom mimoriadne atraktívnych prvkov dizajnu a výbavy.

Dôkazom toho, že edícia First Edition je vrcholom športových jazdných vlastností a exkluzivity, je aj tmavá šedá metalíza Frozen Dark Grey z programu BMW Individual, lesklo čierne lišty okien BMW Individual High-gloss Shadow Line a 19-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny. Nenapodobiteľnú atmosféru vo vnútri vozidla vytvára kožené čalúnenie Merino z ponuky BMW Individual v exkluzívnom dvojfarebnom vyhotovení Fjord Blue/Silverstone, kožou potiahnutá palubná doska BMW Individual a M bezpečnostné pásy. Ďalším detailom interiéru je leštené hliníkové obloženie BMW Individual a plaketa M340i First Edition 1/340.

> Chcem testovaciu jazdu

> Chcem ponuku financovania

> Otvoriť ponuku skladových vozidiel

> Pozrieť ostatné novinky a videá

Objavte viac

Súbory cookie na doméne bmw-zilina.sk.

Akceptujte súbory cookie.
Zistiť viac, vrátane informácií o tom, ako odmietnuť súbory cookie.